Probooster - vše potřebné pro všechny etapy života!

Po ukončeném období růstu nekončí starost a vašeho miláčka. Co se v mládí zamešká, to se už těžko dohání. To platilo a platit bude. Ovšem i nejlepší péče o štěně, která mu dá výborný základ do života se dá úplně zkazit, když ten kvalitní základ stejně kvalitně nenavážeme.Je to vlastně to samé jako stavba domu. Pokud máte špatné základy, dům spadne. Pokud máte kvalitní základy, a dál stavíte nějaký nesmysl z naprosto nekvalitních materiálů, ani ty kvalitní základy nepomůžou. Dům spadne také. Tolikrát slýchané rčení, "už není štěně, už toho tolik nepotřebuje" je omylem nad nímž zůstává rozum stát.

Už jste si někdy řekli, "jsem dospělý, už se nemusím starat o své zdraví?". Nebo snad fotbalista jenž vyrostl ve špičkovém klubu si může říct, "už jsem dospělý už nemusím trénovat?". Nebo snad "už jsem dospělý, už nemusím dodržovat žádná pravidla?" . Že to spolu nesouvisí? Pomiňme to prvé (pokud si tohle někdo říká, tak vyloženě nemá rozum) a podívejme se na ten zbytek. Správná strava rozvíjí to, co ve štěněcím věku bylo psovi dáno. Bez toho nastane úpadek. Jako u toho fotbalisty. Stejně tak má správná strava svá pravidla, které je nutné dodržovat po celý život. Opuštění těchto pravidel skončí akorát průšvihem, stejně jako opuštění pravidel v chování pod dojmem tzv. "svobody v dopělosti". Příkladů může být hodně, klidně by se dalo pokračovat donekonečna.

Jsou čtyři základní kameny na kterých stojí zdraví a život vašeho psa (i váš). Nepočítejme závažné úrazy, nebo nějakou nepředvídatelnou infekci. Genetika, strava, prostředí a psychika. Genetika (dědičnost, dispozice k chorobám atd.) určí maximální délku života (ta může být u jednoho psa klidně 20 let, u jiného sotva 10). Vše ostatní pak život zkracuje (nikdy neprodlužuje). Pes ve zdravém životním prostředí (třeba vesnice v horách) bude na tom vždy lépe než v centru města přecpaném auty, kde s hlavou nízko u země si jejich zplodin užije až až. Pes který je týraný (nebo žije v silně stresovém prostředí) na tom bude vždy hůře, než ten, který měl štěstí na milující rodinu. Pes na nekvalitní stravě na tom bude vždy hůře, než pes na kvalitní stravě. Prostě vždy! Nelze jednu věc vyjmout a myslet si, že to ostatní to vyrovná (pes, který by se mohl dožít 20 let a sotva to dotáhnul na 15 na tom není lépe než ten, který se z deseti možných dožil devět. Znamená to totiž, že ti, co měli psa s velmi tuhým kořínkem se o něj nestarali dobře,zatímco ti, co měli psa, který nepřišel na svět s "dobrýma kartama" udělali co mohli). Používat tedy výmluvu, že támhle Alík se dožil šestnácti a měl barevné granule z hypermarketu je zcestné. Na kvalitní stravě by totiž klidně mohl oslavit osmnáctiny. Nebo i dvacetiny. Neexistuje doktor, který vám řekne, že na tom co jíte nezáleží. Všichni do jednoho vám potvrdí, že zdravá strava je základ zdravého života (nebo spíše jedním ze základních kamenů).

Pes není žádnou výjimkou v živočišné říši. Není jedinný tvor na světě u kterého na tom nezáleží. Proto vždy mějte na paměti, že na stravě záleží vždy a v každém věku. Jsou věci které nelze ovlivnit (genetické předpoklady daného jednice). Jsou věci které se ovlivňují těžko (člověk, který žije v městě se těžko může kvůli psu stěhovat kamsi do divočiny na čistý vzduch, stejně nedobrá situace v rodině - i ta může na zvíře dolehnout - je někdy špatně řešitelná, pravda týrání či nevšímavost (i to je týrání) už je něco jiného), ale stravu ovlivnit svým rozhodnutím můžete vždy. Lze pochopit v rámci svých možností (třeba staří lidé s nízkým důchodem těžko psu zajistí holistické granule za 2000,-, sami musí také něco jíst), ale nelze pochopit, když člověk může, ale nechce. Jakou výmluvu přitom používají(nepotřebuje, stačí mu to, je to drahé, nebudu ho rozmazlovat) je lhostejné. Je to pořád výmluva.

Cílem není se zruinovat na psu, ale v rámci svých možností mu dát to nejlepší. Probooster nepatří mezi superdrahá krmiva, ale za peníze, které za něj dáte dostanete odpovídající kvalitu. Špičkový No grain (do ČR se zatím nedováží) je pak pochopitelně určen pro ty, co nechtějí žádné kompromisy a jsou ochotni za prvotřídní kvalitu zaplatit něco navíc. Základní řada se ovšem též nemá za co stydět. Srovnejte si její složení s krmivy podobné cenové relace a pochopíte. Vedle slušných produktů (nehrajeme si na to, že ty naše jsou jedinné slušné) tam častokrát narazíte na drůbeží maso (místo kuřecího), drůbeží či živočišný tuk (místo kuřecího), kukuřici a pšenici, vedlejší produkty, kukuřičné či pšeničné proteiny a další věci, které patří spíše do krmiv o třídu až dvě níže (i finančně). Člověk nemusí být specialista na složení, aby si těchto pár do očí bijících věcí nenašel i bez rozsáhlého studia dané problematiky. O konzervaci ani nemluvě (většinou se úplně mlčí, nebo vágně se napíše, že jsou tam přírodní konzervanty. Coby ne. A kromě nich?)

Řady Probooster pro dospělé psy není třeba nějak přehnaně představovat. Alepoň ne, pokud se týče jejich určení. Nepoužíváme žádné exotické názvy (Probooster nebesky klidné potěšení - že by light?), takže se každý rychle zorientuje i bez půlhodinové přednášky od prodávajícího. Pro pořádek:

  • Probooster Adult mini & medium - Krmivo pro malá a střední plemena (cca tak do 25kg váhy). Mají menší granulky a jsou o něco energetičtější.

  • Probooster Adult Maxi - Pro velká a obří plemena. Logicky mají o něco větší granule a jsou trochu méně energetické.

  • Probooster Sport - Pro velmi aktivní, či sportující psy. Každý sportovec potřebuje ve stravě trochu "přitlačit", aby tělo zvládlo vyšší nároky, které jsou na ně stavěné. Proto jsou energetičtější a mají i více masa, než klasické řady.

  • Probooster Light & senior - Pro všechny psy, jejichž metabolismus (ať už stárnutím či přirozenými skony) zpomaluje, či je celkově pomalý a má ve zvyku ukládat více, než je rozumné (třeba častý problém labradorů). Jedním z důvodů, proč po takovém krmivu sáhnout je i kastrace. Někteří psi poté co jsou kastrováni upřou svou pozornost na jídlo a navíc se "zklidní". Pak se též může nabírat o sto šest.
    Proč nemáme speciálně krmiva typu light, senior, pro kastráty? Protože nevíme proč bychom měli jedno a to samé přebalovat do tří různých obalů a hrát na zákazníky nějakou habaďůru o krmivech a jejich speciálních požadavcích.

  • Probooster Sensitive (zatím se nedováží) - Pro psy, kteří trpí přecitlivělostí na kuřecí maso a vůbec jakýkoliv kuřecí produkt (tuk, vejce atd.). Samozřejmě také pro psy, kteří si občas dají i jehňátko (na střídání zdrojů proteinů není vůbec nic špatného).

  • Probooster NoGrain (zatím se nedováží) - Pro všechny co chtějí TOP krmivo bez kompromisů. Neobsahuje ani gram obilnin, zato masa přehršel. Má ze všech nejnižší dávkování (pytel tudíž vydrží déle).

  • Ať je váš pes velký, malý, při těle, či vysvalený sportovec, pro všechny máme tu správnou řadu. Nemusíte moc myslet na nějaké...velký pes, malý pes, senior, závodník...stačí přemýšlet - více energetické, méně energetické...a vybrat si podle toho. Ostatně maso pro malého, velkého či více-méně chlupatého psa neexistuje. Maso je prostě maso. A to je základem našich krmiv. Takže ať vašim psům Probooster chutná (a bez marketingových nesmyslů o speciálních krmivech rozdělených dle plemen, společenského postavení, nadmořské výšky a skvrn na slunci).