Vítejte na stránkách finského superprémiového krmiva Probooster

Všechna krmiva nejsou stejná...

Když přijdete do obchodu, častokrát nevíte co si vybrat. Značek tolik, že je sotva spočítáte, natož aby se v nich dalo vyznat. Toto samozřejmě není úvod ke stupňující sebechvále, jenž bude za pomyslných fanfár končit ujištěním, že naše krmivo je to jediné a nejlepší co váš miláček může dostat (ještě v pozadí andělský chór a chtělo by to detailní záběr na krásku slzící štěstím). Výroba kvalitního krmiva nejsou závody. Nejde o to být první, druhý, třetí...(to vám stejně nikdo nezměří, ať se reklamy, či recenzenti se svými hvězdičkami snaží jak chtějí).

O skutečné kvalitě krmiva vypovídá hlavně jeho složení, kvalita ingrediencí a jestli pes dostane to co má dostat. Pak už jen zbývá porovnat co takové krmivo nabízí s tím, kolik za něj zaplatíte. Za naprosto špičkové krmivo nikdy nedáte málo peněz. Naopak to být může (a často bývá). Kvalita mnoha krmiv začíná a končí reklamou. Jinak není o co stát.

Ale vynechme komerční záležitosti patřící průmyslovým gigantům, pro něž kvalita, či vůbec nějaký vztah k vašim miláčkům není nic více, než byznysem založeným na heslu "levně vyrobit, draze prodat". Bavme se o těch, kteří chtějí přinést něco více, než jen krmnou dávku (hlavně, že vědecky vypočítanou. Škoda že ty počty směřují hlavně k dosažení maximálního zisku za situace, kdy tu horu náhražek, vedlejších produktů, následně "přelitých" chemií, aby se to dalo jíst, ti chudáci psi ještě zdravotně unesou).

Bavme se o možná malých, možná ne tak často vídaných na různých reklamních billboardech, ale o to slušnějších a poctivějších výrobcích, jenž místo krmných dávek se snaží přinést vašemu chlupatému miláčkovi něco úplně jiného. Jídlo. Skutečné jídlo, bez hory chemie, umělých konzervantů (a antioxidantů, na to leckdo pro jistotu "zapomíná"), kontroverzních levných obilnin (kukuřice, pšenice), rostlinných náhražek masa (sója, rostlinné proteiny z kukuřice, pšenice či čehokoliv co je levné), vedlejších produktů (škoda to vyhodit, v granulích to stejně nikdo nepozná), barviv (mimochodem barví se i na tzv. "přirozenou" hnědou, aby nebylo poznat, že je to vlastně vybledlá sušenka a ne něco co obsahuje slušnou porci skutečného masa) a umělých příchutí (už sis dnes dal "jakomaso" s "jakopřílohou" pejsku?).

Probooster patří mezi ty, jenž jsou takovými výrobci. Nestojí za nimi žádná megakorporace. Jen všední poctivá práce nevelké firmy, která se snaží něco změnit a dát i něco navíc. Že je to nemožné? Není. Není to dokonce ani tak vzácné, jak by si někdo myslel (a my si nehrajeme na ty...jediné). Jen se vám tolik nevnucují hromadou reklam, billboardů, šťastných pejsků hopsajících v televizi a raději ty peníze vloží do kvality produktu. Je to lepší, než aby kupující dali korunu za krmivo a nadto dvě, aby zaplatili drahou kampaň. Co takhle z těch tří korun dát tři za kvalitu?

Nemusí to znamenat, že před vás teď padne krmivo za ohromné peníze, jehož nákup vás uvede do stavu finanční klinické smrti. I na "lehčí kapsy" se pamatuje. Probooster má širší nabídku, od slušných krmiv za slušnou cenu, až po masem nadupaného titána, který může směle pohlédnout do očí i světově uznávaným holistickým krmivům absolutní špičky (platí to hlavně pro holistickou bezobilnou řadu). Vždy jde o to, aby jste věděli za co platíte. Za to, co se skutečně v pytli nachází. A o tom Probooster je...

Nahoru

Tak jak to tedy je?

 • Co vás čeká a nemine

  • Poctivá porce jednodruhového kvalitního masa (vím z čeho to je).

  • Poctivý jednodruhový tuk (kuřecí a lososový - vím z čeho to je).

  • Ovoce a bylinky (proč jen hory obilí?)

  • Přírodní konzervanty a antioxidanty (Vitamín E, vitamín C, rozmarýn, kurkumín (ještě silnější než vit.E), organický selen (i to je antioxidant).

  • A mnoho dalších přírodních ingrediencí, o kterých se dočtete v jednotlivých složení (kdo se nezajímá o složení, hraje při výběru krmiva na slepou bábu).

 • Co vás určitě mine a ježkovy oči můžete ponechat ježkovi.

  • Nejasné popisy typu "drůbeží maso, rybí maso, či jen maso" tyhle levné směsi nižší kvality (i ceny - jde de facto o zbytkové separáty) samožejmě vašim psům servírovat nebudeme.

  • To samé platí i u tuku. Žádný drůbeží či kdovíjaký. Pokud nevíte co z čeho konkrétně pochází, vždy si na tabulce kvality udělejte mínus.

  • Kontroverzní syntetické konzervanty a antioxidanty typu BHA a BHT (a další jim podobné). Jsou sice velmi účinné, ale též v podezření z negativních účinků na zdraví při dlouhodobém používání. Nechceme z vašich psů dělat pokusné králíky, jestli (a nakolik) je to pravda či ne.

  • Žádné vedlejší produkty. Nekrmíme psy zbytky.

  • Bez pšenice a kukuřice (ani jejich proteinové koncentráty). Ve skutečnosti nejde o nějaké smrtící položky (jak se občas traduje). Jen jde o levné obilniny s nízkou nutriční hodnotou (kromě energie ze sacharidů, toho mnoho nedají). Ty patří do levných krmiv. Vycpat solidní krmivo těmito položkami, nazvat krmivo superprémiovým a chtít za to velké peníze je nefér hra se zákazníky. Nefér hry my nehrajeme.

  • Bez sóji. Sója sice (kupodivu) není tak nutričně prázdná jak by se mohlo podle špatné pověsti zdát. Luštěniny (a sója též) obvykle obsahují solidní množství potřebných vitamínů a minerálů, ale v případě sóji se s ní tak dlouho nahrazovalo levně maso (sója obsahuje poměrně hodně proteinů), že se u některých psů na ni postupně vyvinula alergie. Raději jsme se jí vyhnuli. Navíc někomu může vadit, že jde (dnes už většinou) o geneticky modifikovanou plodinu. Sice to samo o sobě nemusí nic znamenat (nejsme aktivisti co z neznalosti nadávají na všechny GMO plodiny už jen z principu), ale někdo to nemusí mít rád, tak proč to tam dávat. Mimochodem, naše krmivo neobsahuje kromě sóji žádnou GMO plodinu, ale to jen tak na okraj. Všechny být nutně špatné nemusí.

  • Bez umělých dochucovadel, bez barviv. I když některé nemusí být vůbec nebezpečné, proč to tam dávat, když to psu nic nedá? A proč hrát na zákazníka, že granule vypadají jinak než ve skutečnosti? Prostě to neděláme.

  • Bez vitamínu K3! Tento syntetický vitamín je zakázaný pro lidskou spotřebu pro své negativní účinky na zdraví. Lidem se vůbec nesmí podávat a ani v tom nejmenším množství. To pro nás znamená, že ho nesmíme dát do krmiva ProBooster. Ani v tom nejmenším množství. Tečka.

Nahoru